Logo Gminy Korytnica

Ograniczenie zużycia energii w zamian za wynagrodzenie

Czy braki mocy w systemie elektroenergetycznym będą wiązały się z 
coraz częstszymi uciążliwościami w życiu codziennym Polaków, a 
może staną się znakomitym sposobem na zarobienie dodatkowych 
pieniędzy w zamian za ograniczenie zużycia energii? Czy jako odbiorcy 
indywidualni mamy wpływ na to, co dzieje się w sieci 
elektroenergetycznej? Jak najbardziej, tak. Rozsądne korzystanie przez 
każdego z nas z dobra narodowego, jakim jest energia elektryczna, 
wesprze operatora systemu przesyłowego i operatorów systemu 
dystrybucyjnego w zarządzaniu zapotrzebowaniem Polaków na moc. 

Czy Polacy będą chcieli brać udział w programach DSR i na jakich 
warunkach? Jaki jest poziom świadomości społeczeństwa o tego typu 
usługach? 

W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania mają pomóc wyniki badania 
ankietowego kierowanego do wszystkich odbiorców indywidualnych - 
przedstawicieli gospodarstw domowych. 

Ankieta jest elementem projektu: „Model współpracy operatora 
elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej z odbiorcami indywidualnymi w 
ramach mechanizmów DSR pod kątem potencjału technicznego, 
opłacalności ekonomicznej i gotowości społecznej". Badanie jest 
finansowane przez POB Energy ze środków Politechniki Warszawskiej w 
ramach Programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza (IDUB). 

Link do ankiety: https://forms.gle/eMeLSoX2VKfbhDhT8 

Termin końcowy do wypełnienia ankiety: 28.02.2023 r. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności